Dobór fryzury do kształtu twarzy  (Przeczytany 8018 razy) Drukuj

1 B


sagatia  Niedziela, 28 Luty 2010, 21:04:08 GMT-1

Spotykamy się z wieloma pytaniami, jak dobrać fryzurę do swojego typu urody. Spróbuję zasugerować pewne wskazówki , ale nie oznacza to , że będzie to w 100% odpowiednia fryzura dla każdego. Mam nadzieję jednak, że choć dla części osób okaże się pomocna w szukaniu odpowiedzi na pytanie "w czym będzie mi dobrze".

Rozpoczynając próbę doboru najbardziej odpowiedniej fryzury dla naszego typu urody powinniśmy w pierwszej kolejności określić kształt twarzy.
TWARZ OKRĄGŁA -Zaokrąglona broda, niskie czoło, okrągłe i pełne policzki
Fryzura bez grzywki, lub z grzywką zaczesaną na bok, włosy raczej proste, z pazurkami na wysokości policzków - to podstawowe elementy  optycznie wyszczuplające twarz.
-Jeżeli lubisz włosy długie- zdecydowanie proste. Moją sugestią są tu VANESSA, AGNIESZKA, ANDREA, ASCHLY, lub ARIEL. Mogą pozwolić sobie jednak na nie raczej kobiety wysokie. U kobiet niskich, z okrągłą twarzą skrócą optycznie sylwetkę i sprawią, że fryzura okaże się przytłaczająca, "za ciężka".
-Fryzury półdługie - mogą mieć końcówki lekko podwinięte , ale dopiero na wysokości ramion - SABINA, BEATA, TINA, IWONA, MONIKA, lub KINGA.
-Zdecydowanie odradzamy bardzo krótkie fryzury odsłaniające policzki, skronie i uszy, oraz krótkie zdecydowane grzywki. Z pewnością -nie pieczarki,  bombki, Kleopatry, czy rozwiązanie, jakie zostało zastosowane w peruce VIRGINIA.
Równie niekorzystne są włosy gładkie, płasko zaczesane do tyłu .

TWARZ OWALNA - wysokie czoło, lekko wysunięty podbródek
Jej właścicielki to szczęściary- pasuje im większość fryzur i mogą sobie pozwolić na różne eksperymenty.
Grzywka krótka, równo obcięta, lub lekko postrzępiona - jak najbardziej . Tu mogę zasugerować fryzurki VIKI, LILU, CLEOPATRA, SUSANN i wiele innych. Jeżeli wolisz grzywkę dłuższą- również będzie odpowiednia. Zaczesując ją na bok nadasz twarzy bardziej młodzieńczy wygląd.
Jeśli chodzi o boki fryzury owal twarzy możesz podkreślić zaczesując włosy gładko do tyłu, lub chcąc podkreślić kości policzkowe wystylizować zadziorne pazurki, jak np sa peruce BEATA, VIRGINIA, czy DIANA.
Najmniej korzystne są tu przedziałki symetryczne , poprowadzone przez środek czoła. Nie najlepszym rozwiązaniem byłaby np peruka ARIEL.

TWARZ KWADRATOWA - niskie i szerokie czoło, mocno wysunięte kości policzkowe podkreślające żuchwę
Przede wszystkim pazurki i cieniowane włosy ukryją mankamenty i skorygują kształt twarzy wydłużając ją optycznie i nadając bardziej owalny kształt. Mogę tu zaproponować BEATĘ, IWONĘ, MONIKĘ, KINGĘ, ANASTASIĘ, czy ANDREĘ.
Wszelkie cieniowania i pazurki dodają lżejszego efektu i mogą optycznie korygować mankamenty.
Odradzam fryzury o równej i zdecydowanej linii jak CLEOPATRA, LILU, VIKI, czy BARBARA. One uwydatnią i podkreślą kanciaste rysy twarzy.
Upinając włosy do tyłu i kitkę, czy koka koniecznie należy wysunąć pojedyncze kosmyki.

TWARZ TRÓJKĄTNA - szerokie czoło , wysunięte kości policzkowe i drobny podbródek
Najbardziej odpowiednie są włosy półdługie , zaczesane na bok. Przedziałek- jak najbardziej korzystny, ale tylko z boku twarzy (nie centralnie). Grzywka powinna być zaczesana na bok, może zasłaniać częściowo policzek.
Dół fryzury dla równowagi do szerokiego czoła, powinien być z loczków, lub rozchodzących się na boki pazurków. Odpowiednia mogłaby być peruka CRISTINA, SOFIE (zaczesując grzywkę na bok, lub cieniując ją po skosie), MARIA (również koniecznie grzywka na bok), a także z krótszych włosków LUCY, BENITA, RUBI, czy YORK.
Szukając długich fryzur - mogą być loki i fale , ale bez wysoko wymodelowanej i sterczącej  góry, czy w pełni odsłoniętej twarzy. Mogą tu być np peruka FERGI, JESSICA, lub PAMELA
Nie odpowiednie zdecydowanie będą fryzury na jeża (KAMILLA, KAJA , MAURA), a także końskie ogony z zaczesaną gładko do tyłu grzywką, oraz wysokie upięcia i koki.

Zapisane